Back to all Post

Özel Davetlerde Elbise Seçimi Nasıl Olmalı ?

Özel Davetlerde Elbise Seçimi Nasıl Olmalı ?

Özel davetlere giderken ne giyeceğinizi bilmediğiniz için panik yapmayın. Öncelikle gece davetlerinde genellikle gündüz olanlardan daha resmi olduğunu unutmayın. Bir başka faktör de yer: Bir balo salonunda gerçekleşen bir partinin, güzel bir bahçede gerçekleşenden daha resmi olma olasılığı daha yüksektir.

İşte özel davetlerde elbise seçimi için öneri listesi;

  1. Bütçe belirleyin : Resmi elbiseler için yüzlerce lira, hatta bazen çok daha fazla değişen çok çeşitli fiyatlar vardır. Alışveriş sürecinize başlamadan önce, o elbiseye ne kadar para harcamak istediğinize karar verin. Bu, kolayca seçim yapmanın iyi bir yoludur çünkü seçenekleri daraltırsınız.
  2. Çevrimiçi alışverişte dikkatli olun : İnternette binlerce resmi kıyafet seçeneği bulacaksınız ve fiyatlar genellikle kesinlikle caziptir; evinizin rahatlığında güzel, ucuz bir elbise seçebilirsiniz. Çok dikkatli olun: İnternette birçok sahte giyim mağazası var. Satın almadan önce satıcının resmi olduğundan emin olun. Ayrıca iade ve değişim politikalarını ve gönderim bilgilerini okuyun; Resmi etkinliğinizi mahvetmekten kaçınacağından, çevrimiçi satın alırken bu hayati önem taşır.
  3. Bir renge karar verin : Elbise alışveriş sürecinizi daraltmanın bir başka yolu da aklınızdaki bir renge sahip olmaktır.
  4. Etkinliğin türünü düşünün : Elbiseyi seçmeden önce, kıyafet tercihlerini ve etkinlik türünü anladığınızdan emin olun. Örneğin dans olacaksa seçeceğiniz tasarıma dikkat etmelisiniz. Rahat olmak bir zorunluluktur.
  5. Bir stil düşünün : bir renge karar vermeniz gerektiği gibi, aynı şey elbise stilinde de olur. Elbiseni nasıl istersin? sıkı mı gevşek mi? Ayrıntılarla basit mi yoksa daha karmaşık mı? Normal etek mi yoksa balık kuyruğu etek mi? Kolsuz, yarım kollu, askısız mı? Ayrıca kumaşı da düşünmelisiniz.

    Tüm bu faktörlere karar verirken en önemli şey vücut tipinizi dikkate almaktır. Arkadaşınızda harika görünen bir elbise size mutlaka yakışmaz. Doğal şeklinize fayda sağlayan ve geliştiren stillere gitmeye çalışın.
  6. Elbisenizi tamamlayın : Elbisenizi uygun ayakkabı ve takı ve çanta gibi aksesuarlarla eşleştirmeyi unutmayın. Bu, daha zarif ve eksiksiz görünmenize yardımcı olacaktır.

Arkadaşınla Paylaş:
Görüşme Başlat
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz ?
Merhaba, yardımcı olmamızı ister misiniz ?